Elektronik Sigaranın Faydaları Nelerdir?

 

Son zamanlarda birçok kişi tarafından sıkça kullanılan elektronik sigaranın hem kullanıcı için hem de çevre için sağladığı birçok faydası bulunmaktadır. Elektronik sigara içerisinde bulunan malzemelerin zararı normal sigaraya oranla oldukça azdır. İçerisinde duman yerine buhar ürettiğinden dolayı etrafa karbon monoksit gazı yaymaz. Psikolojik olarak sigara içme isteğini bastırdığından dolayı sigarayı bırakmada etkili bir çözüm yoludur. E sigara modelleri cepte taşınabilir özelliği ve şık görünümü sebebiyle de sıkça tercih edilmektedir. Diğer sigaralara göre vücuda daha az zararlı madde salgılamaktadır.

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır?

Elektronik sigaranın temizliği kullanımı gibi oldukça kolaydır. Temizliğinin kolay olmasından dolayı da birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Elektronik sigaranın temizliği likit dolumu yapılan kartuşların temizlenmesinden ibarettir. Elektronik sigaranın temizliğinin belirli aralıklarda yapılması uygun bir şekilde çalışma sistemi yürütmesi için oldukça önemlidir. Cihazın temizliğinin yapılmaması durumunda cihazda patlama riski de meydana gelmektedir. Elektronik sigara seçimi yapılırken kaliteli e sigara modellerinin seçiminin yapılması oldukça önemli bir durumdur.

Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

Özellikler gençler tarafından sıkça tercih edilen elektronik sigaranın faydaları olduğu kadar az da olsa zararları bulunmaktadır. Kullanım talimatına uygun olacak şekilde kullanılmadığı zaman bazı olumsuz durumlar meydana gelmektedir. Cihaz içerisindeki pistonlar temizlenmediği takdir de istenilen buhar oluşmamaktadır. Vücuda diğer sigaralar gibi az miktarda olsa bile nikotin salgılaması yapmaktadır. Başlangıç döneminde nikotin ayarlamasının yapılmaması salık açısından oldukça zararlıdır. Sağlık bakanlığı tarafından kanserojen madde içerdiği de belirtilmiştir. Elektronik sigara likitleri kullanılırken ayarlamanın iyi bir şekilde yapılması ile zararları daha aza indirgenmektedir.

 Elektronik Sigarada Şarj Durumu

Elektronik sigaranın şarj durumunun gereken seviyede olması uygun bir şekilde çalışması yürütmesi için oldukça önemlidir. Şarjının az olması durumunda ise cihaz uygun bir şekilde çalışma sistemi yürütemediğinden dolayı istenilen haz elde edilememektedir. Elektronik sigara şarj olurken patlama riskine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Şarjı dolduğu zaman cihazın çıkarılması patlama ve yangın riskini azaltmaktadır. Şarj sırasında patlama riskine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Add a Comment