Elektronik Nargilenin Özellikleri

 

Teknolojinin sürekli yenilendiği dünyamızda nargile içmeyi sevenlerin yeni trendleri artık elektronik nargile. Dünyada ve ülkemizde kullanıcıları gün geçtikçe artan elektronik nargile yi kimileri keyif için, kimileri de sigarayı bırakmada destek olsun diye kullanıyorlar.

Elektronik Nargile Nasıl Çalışır?

Elektronik Nargile buharlaştırma özelliği ile çalışan bir alettir. Cihazda yer alan hava sensörü, uç kısımdan hava çekildiğinde işlemi algılar ve entegre devreye iletir. Daha sonra entegre devre gücü hemen açar ve cihazda yer alan atomizer denilen bölümde mevcut olan titreştirici kısmını devreye sokar. Bu bölgede tugte ve wolram adlı iki tel bulanmaktadır. Bu teller çabucak ısınır ve cihazla temas halinde olan alkaloit sıvısını yüksek frekanstaki pompa ile ultrasonik bir titreşim yaratarak, partikülleri 1 mikron ebadında olan soğuk dumana benzeyen bir buhar üretir. Meydana gelen soğuk buhar, çekilen hava ile birleşerek, kartuş yardımıyla dışarıya atılır.

Elektronik nargile kartuşu içerinde yer alan likit, bitki özlüdür. Bu cihazın fonksiyonel olarak normal nargileden farkı yok gibi görünür fakat kullanıcıya ferahlık duygusu hissettirir. Bu sayede kişinin sigara içerken ki tatmin duygusunu yaratarak sigarayı bırakma döneminde oldukça yardımcı olur.

Elektronik nargilenin içeriğinde neler bulunur?

E-nargilenin içerisinde bitki özlü sıvı bulunmaktadır. Bu cihazın içinde tütün ve ürünleri bulunmaz. Bu nedenle sigaranın yarattığı zararı da vermez. Sigarada bulunan kanserojen maddeler olmadığı için sağlık yönünden daha uygundur. Cihazın kartuş bölümünde alkoloit sıvı etenol, tütün çiçeği, aroma, nikotin ve su bulunmaktadır. Dileyen nikotinsiz olarak sadece aromalı likiti de tercih edebilirler.

Sigarayı Bırakmada Oldukça Etkili Bir cihaz

Elektronik nargile ile sigara bağımlılığınıza göre nikotin oranını ayarlayabiliyorsunuz. Önceleri maksimum düzeyde tüketilen nikotin zamanla aza indirilerek en sonunda da sıfır seviyesine getirilir. Elektronik nargile sayesinde beden sigara bağımlılığından kurtulabilir. İçeriğinde sadece nikotin ve aroma esansları içerdiğinden sigaranın kanser yapıcı etkisi bu üründe yaşanmaz. Ayrıca kül derdi olmadığı içinde çevre dostudur. Likit aromaları farklı tatlarda ve kişinin damak lezzetine göre sunulmaktadır. Bu sıvı tamamen doğal olup çiçek ve meyvelerden elde edilmektedir.