Elektronik Sigara Avantajları

elektronik_sigara_vip_blog (3)

Elektronik sigara normal sigara oranla çok avantajlı bir üründür. Elektronik sigara sayesinde normal sigaranın birçok zararından korunabilirsiniz. E sigarada normal sigarada bulunan yaklaşık 4000 tane zararlı madde bulunmaz. Ayrıca e sigarada normal sigara olan yaklaşık 80 adet kanserojen maddede bulunmaz. Bunların olmaması sayesinde e sigara sağlığa çok daha az zararlıdır. Ayrıca elektronik sigara içerisinde belirleyebileceğiniz düzeyde nikotin bulunur. Bu sayede de sigara bağımlılığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Nikotin bağımlılık için çok önemlidir. E sigaraya başlayan kişiler için nikotin düzeyleri azaltılır ve sürekli azaltılarak bağımlılık git gide yok edilebilir. Elektronik sigarada zararlı olmakla birlikte normal sigara yanında zararları hiç sayılabilir. Özellikle e sigaranın dumanının olmaması elektronik sigara için büyük bir avantajdır. Elektronik sigara sayesinde sigaradan kurtulabilirsiniz. Sigarayı bırakmak için e sigaraya başlayıp kısa süre sigaranın zararları etkilerinden kurtulabilirsiniz. Sigarayı bırakıp e sigaraya geçince belirli süre içerisinde sigaranın zararlarından kurtulacaksınız. Bir süre sonra ciğerlerinizin açıldığını hissedeceksiniz. Daha rahat nefes alıp vermeye başlayacak ve çok daha kaliteli bir yaşam süreceksiniz. Sigaradan uzaklaşınca her şeyin kokusunu daha iyi almaya başlayacaksınız. Örneğin yediğiniz bir yemekten daha fazla lezzet alacaksınız. Ayrıca ciğerleriniz açılacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. E sigara sayesinde binlerce kişi sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmuştur.

Elektronik sigara temel olarak duman yerine buhar veren bir alettir. Bu alet sayesinde sigara dumanından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca verdiği buharda da istediğiniz tarzda aromalar bulanabilir. Damak tadınıza göre elma vanilya çikolata ya da çilek gibi değişik aromalarda likit alarak e sigara keyfinizi katlayabilirsiniz. Likit seçenekleri özellikle aromalı olmak üzere çok fazladır. Bu sayede de istediğiniz tada sahip bir likit seçeneğini kolayca bulabilirsiniz. Ancak likit alırken alacağınız likit markası çok önemlidir. Kaliteli bir likit sayesinde hem daha keyifli hem de daha az zararlı bir e sigara içebilirsiniz. Ayrıca alacağınız likit içeriğinin yüzde yüz bitkisel içerikli olması da çok önemlidir. Elektronik sigara likit seçenekleri arasında kaliteli markaları tercih etmek gerekir. Ayrıca sahte likitler sağlığınız için tehdit oluşturabilir. Aromalı likitleri kolayca her türlü e sigarada kullanabilirsiniz. Neredeyse bütün e sigara modelleri likitlerle uyumludur. Bu sayede de damak tadınıza uygun istediğiniz likitleri kolayca sipariş verip kullanabilirsiniz.

Elektronik sigara sayesinde sigara kokusundan kurtulabilirsiniz. Sigara kokusu sizi ve çevrenizdekileri rahatsız edecektir. Özellikle evinize sindiği sürece evinize gelen herkesi rahatsız edecektir. Ancak e sigara sayesinde bu kokudan da kurtulacaksınız. Koku yapmayan elektronik sigara sayesinde evinizi de temiz tutmuş olacaksınız. Ayrıca kül ya da is gibi kirleri olmadığı içinde e sigara çok daha avantajlıdır. E sigara sayesinde çevrenizdeki kişilere de zarar vermezsiniz. Çünkü e sigara pasif içiciliğe neden olmaz. Özellikle çocuklu ailelerde çocuk sigaradan çok kötü etkilenir ancak e sigara sayesinde dumansız ve kokusuz olduğu için çocuğunuzu kolayca korumuş olursunuz. Ayrıca bir yere gittiğiniz zaman üzerinize sinen ya da ağzınızdaki kötü sigara kokusundan da kurtulacaksınız. Bu sayede de çevrenizdekilere kötü kokmamış olacaksınız. Ayrıca e sigarayı kapalı alanlarda da içebilmeniz sizin için büyük bir avantajdır. E sigara almak isterseniz alacağınız markanın kaliteli olmasına dikkat ediniz. Ayrıca güvenilir sitelerden alışveriş yapmakta çok önemlidir. Elektronik sigara bakımı da çok basittir. Kullandıktan sonra likit kalıntılarını temizlemeniz arada bir filtre değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde elektronik sigaranızın ömrünü de uzatabilirsiniz.

Add a Comment