Elektronik Sigara Cihazları

Elektronik Sigara Cihazları

Elektronik sigara, yakın tarih içerisinde insanlar tarafından ülkemizde kullanılmaya başlanmış hızla yayılmıştır. Son derece hızlı bir şekilde ülkemizde satılmaya başlanan elektronik sigara, yapılan araştırmalara göre sigara bırakma da oldukça yararlı olduğu gözlenmiştir. Tıbbi olarak böyle bir kararın verilmesi ile ülkemizde elektronik sigara kullanımı arttırmıştır.

Elektronik Sigara Neden Kullanılır?

Elektronik sigaranın en büyük işlevi sigarayı bırakamayan insanların çok daha rahat bir şekilde sigarayı bırakmalarına yardımcı olmasıdır. İnsanlar genellikle bu sigarayı satın alarak sigara istekleri olduğunda bu sigaranın gerekli malzemelerini içerisine eklemektedir. Bu nedenle günümüzde tüketilen tütün sigaralarının yerine elektronik sigara içilmiş olmaktadır. Bu durum sigarayı tamamen bırakılmasından sonra yavaş yavaş elektronik sigaranın da bırakılması ile başarılı bir sonuç ile sonlandırılmaktadır. Sigara bırakmada yararı olduğu söylenilen elektronik sigaranın hala günümüzde tıbbi açıdan zararlı olup olmadığı tartışılmaktadır. Bazı insanlara göre elektronik sigara aslında sigarayı kısa sürede bıraktırmaktadır. Sigarayı elektronik sigara ile bırakan insanlar ise genel olarak sigarayı bırakmaya kendilerini zorladığı için daha rahat bir şekilde sigarayı bırakabilmektedir. Düşünüldüğü zaman içerisinde bakıldığında normal sigaranın insan vücudunda kanser riskini arttırdığı biliniyor. Bu durumda e-sigarada aynı etkiyi gösterse bile insanlar bu ürün aracılığı ile sigarayı bırakarak daha avantajlı hale gelebiliyor.

Natura HEXOcell Nectar e-Likit 30 ML

Elektronik Sigaranın Olumlu Yönleri

Elektronik sigara bazı kişiler içinse aslında keyfi amacı ile sigara yerine kullanılan bir alet olarak yer almaktadır. Bu kişilere göre elektronik sigara normal sigaralara göre çok daha büyük olumlu yönleri bulunmaktadır. Özellikle elektronik sigaranın külünün bulunmaması ve bunun yanı sıra kötü kokusunun yer almaması nedeni ile bazı kişiler normal sigarayı içmek yerine bu e-sigara yı aktif bir şekilde kullanabilmektedir. Türkiye’de olduğu gibi elektronik sigaranın satışı dünyada hızla yayılmıştır. Ürün günümüzde ülkemizde yasaklanmıştır. Bazı insanlara göre bu durumun en büyük nedenlerinden bir tanesi devletin ekonomik olarak en büyük gelirlerinden biri tütün ve ütün ürünlerinin yer almasıdır. Elektronik sigaranın birçok faydası bulunabilmektedir. Birçok süre boyunca insanlar arasında bu faydalar ve zararlar tartışma konusu olmuştur. Bu durum kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir.

 

Add a Comment