Elektronik Sigara Hayatınızı Değiştirir

Sigara bağımlılığını bıraktırmak amacıyla üretilmiş bir cihazdır. Sigaraya göre daha az zararı vardır. İnsanlar Elektronik Sigara alarak sigara içmeye ihtiyaç duyduklarında içerisine çeşitli malzemeler ekleyerek içerler.

Elektronik Sigaranın Bölümleri

Ağızlık ve kartuş: Havayı çektiğimiz kısım ağızlık olarak adlandırılır. Ağızlık değiştirilebilir. Kartuş ise tütün alkaloiti konulan bölümdür. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermez. Elektronik Sigara kullanımında her nefes çekişiniz de ihtiyacınız olan nikotin ve esansı sağlar.

Atomizasyon odası ve mikro çip bölümü: Çekilen her nefeste atomizasyon odası aktif hale geçer. Atomizasyon odasında bulunan mikro çip yüksek frekanslı ultra sonik pompayı harekete geçirerek soğuk hava oluşturur.

Lityum iyon pil ve led ışık: Elektronik sigara cihazının çalışmasını sağlar. Cep telefonunda bulunan pillerle benzer işlevdedir. Pil kullanılmadığı zaman şarjını kaybetmez ve diğer pillere göre daha uzun ömürlü olur. Bu pil elektronik sigara ile birlikte gelen şarj aleti ile şarj edilir.

Elektronik Sigara Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dolum sıvıları doğrudan oral yolla içilmemelidir.
  • Evcil hayvanların ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.
  • Hamilelik döneminde olan bayanlar nikotin içeren elektronik sigara kullanmamalıdır.
  • Sigara kullanmayanlar ve 18 yaşından küçükler için uygun değildir.
  • Sigara bağımlılığını bitirme amaçlı içerinde terapatik nikotin bulunur. 2-3 ay sonra nikotinsiz likitlere geçiş yapılabilir.

Elektronik Sigaranın Sağlığa Zararları

Gerek ucuz olması gerekse normal sigara göre maliyetinin az olması yönüyle tercih edilmektedir. Ancak sigara kadar olmasa da elektronik sigaranın da insan sağlığına zararları bulunmaktadır. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre solunum yolu ve akciğerlere zararının olduğu sonucu ortaya çıkmış. Yapılan araştırma ortaya çıkan bir diğer sonuç ise beş dakikalık bir kullanımın ardından solunum yollarının daraldığı yönündedir.

Likit Nedir?

Gliserin, gıda aroması ve isteğe bağlı olarak eklenen nikotinin karışımı ile oluşur. Elektronik Sigara Likitleri içerisinde bulunan gliserin PG ve VG olmak üzere iki çeşittir. PG ile aroma oranı, VG ile buhar oranı fazla olur.

Elektronik Sigara Fiyatları

İnsanlar sigarayı bırakmaya karar vermesi ile elektronik sigaraya yönelir. Elektronik sigara fiyatları normal sigaraya göre daha az maliyetlidir. Elektronik sigara fiyatları modellerine göre farklılık gösterir. Modellerine göre fiyatları:

DeliriumSwissSlim: 129 TL

Ce4+V3 Atomizeri: 35 TL

Ovale Elip C İkili Set: 359TL fiyat aralıklarında değişiklik gösterir.

Add a Comment