Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakın !

Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakmak

Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen pek çok kişi çeşitli yöntemler denemektedir. Elektronik sigaralar da sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişilerin tercih ettiği bırakma yöntemleri arasında yer almaktadır. Elektronik sigaralar ilk piyasaya çıktıkları günden bu yana hızla yaygınlaşmıştır. Özellikle yurt dışında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yurt dışında ve Türkiye’de birçok kişi elektronik sigara ile sigara kullanımını tamamen bırakmayı başarmıştır.

Sigara bırakma yöntemleri arasında akupunktur ve ilaç tedavisi en sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Fakat tedavi süreci bittikten kısa bir süre sonra tekrar sigara kullanımına başlandığı gözlemlenmektedir. Elektronik sigaraların sigara bağımlılığı üzerinde etkili sonuçları olmaktadır. Özellikle yurt dışında birçok kişi tamamen sigara bağımlılığından kurtulmayı bu cihazlar sayesinde başarmıştır.

Elektronik Sigara Kullanma Şekli

Sigaraların içerisinde bulunan zararlı bileşenler inşan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hatta genç yaşta ölüme bile yol açmaktadır. Bunun yanı sıra çevreye saldığı dumanlar ile çevre sağlığını da olumsuz etkilemektedir. E-sigara ürünleri çevreye duman yerine su buharı salgılamaktadır. Böylece kişilerde sigara içme hissi uyandırmaktadır. Bu his sayesinde kişilerin tütün ürünlerine karşı düşkünlüğü zayıflamaktadır. Elektronik sigara bir nevi kişileri psikolojik olarak rahatlatarak sigara kullanımını bıraktırmaktadır.

Natura HEXOcell Cappuccino e-Likit 30 ML

Sigara Bırakmak İçin E-Sigara

Elektronik sigara çalışma prensibinde en önemli parça likitlerdir. Bu likitlerin içerisinde zifir ve karbon bulunmamaktadır. Elektronik sigara likit içerisinde bulunan nikotin miktarı ayarlanabilmektedir. Böylece kişilerin elektronik sigaraların kullanımı ile sigarayı bırakması kolaylaşmaktadır. Likitler satın alınırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü piyasada tarihi geçmiş, sahte likitler bulunmaktadır. Bu likitlerin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Bu likitlerin içerisindeki likit miktarı ayarlanabilirdir. E-sigara bu özelliği ile kolaylıkla sigara bağımlılığından kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Sigara bağımlılığına neden olan nikotin maddesidir. Vücudun nikotine çeşitli boyutlarda ihtiyacı bulunmaktadır. Elektronik sigaraların ilk kullanılmasında likit içerisindeki nikotin miktarı, içilen sigaranın nikotini ile aynı oranda seçilmelidir.

Elektronik sigaraların bağımlılık yapmaması için aynı oranda likit en fazla 1 ay kullanılıp daha sonra daha az nikotin içeren likitlere geçilmelidir. En fazla 4 ay içerisinde hiç nikotin içermeyen likitler kullanılmaya başlanmalıdır.

Add a Comment