Elektronik Sigara Kullanın

Sigara birçok hastalığa kapı açan artık 7’den 70’e herkesi elinde olan ve sağlığı ciddi oranda bozan tütünden yapılmış içinde ağır nikotin bulunduran rulo şeklinde sıkça tüketilen maddedir. Ülkemizde tütün sigara kullanım yaşı artık 10’ a kadar düşmüştür. Hiç iç açıcı olmayan bu duruma dur demenin vakti geldi. Sigarayı bırakmanın türlü türlü yolları olduğu halde bırakamıyor musunuz? Sigara sizin vazgeçilmeziniz mi? Sigara dumanı koktuğunuzdan dolayı çevreden sürekli şikâyet mi alıyorsunuz? Gelin o zaman siz de elektronik sigara kullanın!

Sigarayı bırakmak için en güzel ve en sık tercih edilmeye başlanılan çözüm yollarından biri olan elektronik sigara normal sigaralar gibi değildir. Nikotin bakımından oldukça azdır. Sağlığa zararı oldukça azdır hatta yok denecek kadar azdır. Solunum yollarınızı tıkamaz. Elektronik sigara normal sigara ile aynı hissi verdiğinden dolayı son zamanlarda sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük tercihleri arasındadır. Elektronik sigaradan çıkan duman değil buhardır.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara içerisinde enerjili bir batarya eşliğinde kullanılmaktadır. Elektronik sigaranın içinde bulunan likit haznesi dumanı içine çektiği anda dumanın buhara dönüşmesini sağlıyor. Elektronik sigara nargile içer gibi iç çekişiyle içilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri bakımına dikkat edilmelidir. Elektronik sigaranın coinlerini 15 günde bir değiştirmelisiniz. Eğer ki bakımına dikkat etmezseniz elektronik sigaranın bataryası şişeceğinden elinizde patlayabilir.

Sigarayı Bırakmada Fayda Sağlıyor Mu?

İnsanların artık bırakmak için her yola başvurdukları sigarada yeni bir yola başvuruldu. Elektronik sigara sigarayı bırakmada en etkili yöntemlerden biridir. Yapılan araştırmalarda elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmaya çalışan insanların yüzde 49’unda olumlu sonuçlar alınmıştır. Myveli gibi çeşitleri olan elektronik sigara insanların sağlığını da bozmadığından sigarayı bırakmada fayda sağlayan en önemli etkendir. Elektronik sigara; Sigara kullanan ve bırakmak isteyen herkes tarafından alınması gereken önemli bir seçenektir. Fiyatları çok pahalı olmadığından her kesime hitap eder. Elektronik sigaralar kalitesine göre değişiyor. Ama bir ayda içilen sigarayla kıyaslandığında daha uygun fiyata gelmektedir. Eğer siz de sağlığınızı kurtarmak istiyorsanız elektronik sigara içerek sigarayı bırakın.