Elektronik Sigara Likidi

Günümüz de birçok insan tarafından kullanılan sigara zamanla insanlara bağımlılık yapmaktadır. Bağımlılık yapmakla da kalmayıp içinde bulundurduğu 4000 civarı sağlığa zararlı madde sayesin de insanların sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Sigara bağımlıları zamanla birtakım sağlık sorunları ve gırtlak kanseri, akciğer kanseri gibi sağlık sorunları ile karşılaşmaktadırlar. Aynı zaman da sigaranın sebep olduğu kötü koku ve dumanı kullanıcısı olan birçok kişiyi de rahatsız etmeye başlamıştır. Sigara yalnızca bağımlılarını, sigara içenleri değil ortamda bulunan pasif içicileri de aynı oranda hatta daha fazla etkilemektedir. Normal bir sigara içicisinin zehirlenmesine oranla pasif içici iki kat daha fazla zehirlenmektedir. Üstelik pasif içici olmak sadece sigara içenle aynı ortamda bulunmak demek değildir. Sigaranın, bağımlısı üzerinde bıraktığı koku da birçok zararlı maddenin bağımlının üzerinde bulunmasına sebep olmaktadır. Böylelikle bireyler girdikleri ortamlarda dahi diğer insanların zehirlenmesine sebep olmaktadırlar. Bu durumun farkında olan çok az insan bulunmaktadır.

Elektronik Sigaranın Farkı Nedir?

E-sigara da normal sigarada bulunan zehirli maddelerin hiçbiri bulunmamaktadır. Normal sigaranın sebep olduğu rahatsız edici duman ve koku da e-sigara da bulunmaktadır. Bu nedenle e-sigara kullanmayı düşünen veya kullanan insanlar bu avantajları bilmelidirler. Fiyat olarak ta normal sigaraya oranla daha ucuz olan e-sigara tercih sebebi olmalıdır. Normal bir sigara paketine verilen ücret kişinin kullanım tarzına göre değişiklik gösterebilir. Bir haftada, bir ayda, bir yılda verilen toplam ücret bağımlının tüketim alışkanlıklarına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genel bir hesap yapıldığın da bile fark edilecektir e-sigara kullanmak daha mantıklıdır. E-sigara ile hem sağlıklı bir hayat yaşayacak olan sigara bağımlıları hem de daha tasarruflu olacaklardır.

Elektronik Sigara İçinde Nikotin Bulunuyor Mu?

E-sigara içersin de ki nikotin e-sigaranın içinde bulunan sıvılar ile alakalıdır. Tıpkı normal sigarada da olduğu gibi e-sigarada da sigara sıvısı cihazın arkasında bulunmaktadır. E-sigaranın arkasında bulunan bu sıvılar kullanım sırasında buharlaşır ve e-sigara kullanıcısı tarafından içine buhar olarak çekilir. E-sigara sıvısı içinde bulunan maddeler ve oranları değişiklik göstermektedir. Genel olarak e-sigara sıvıları sigaraya tat vermek amaçlı kullanılmaktadır. E-sigara sıvılarının sigaraya tat vermek için kullanılması bireylerin içerken zevk almaları için düşünülmüştür. E-sigarayı da normal bir sigara gibi benimsemelerini sağlama için düşünülmüştür. Nikotin bulunan e-sigara sıvıları da bulunmaktadır. Bu nikotin oranı sigara bağımlısının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer normal şartlar dışında aşırı bir bağımlılığı var ise, ilk olarak nikotin bulunan sıvının oranı bireye göre ayarlanır. Bu işlemin uygulanmasının sebebi bireyin e-sigaraya biran önce alışmasını sağlamaktır. Zamanla birey e-sigaraya alışır ve nikotin bulunan sıvılar kullanmayı bırakır.

Elektronik Sigara Likitleri Nasıldır?

E-sigara likitleri, tıpkı normal sigarayı ve nargileleri aratmamak için kullanılmaktadır. E-sigara normal sigara gibi olmadığından dolayı, tadının normal sigaraya benzemesi için bu likitlerde bazı aromalar kullanılmaktadır. Bu aromalar sayesinde bireylerin tıpkı normal bir sigara içiyormuş gibi hissetmeleri sağlanmaktadır. Hem insanın sağlığına faydalı, hem bütçesine faydalı olan e-sigara birçok özelliğinden dolayı tercih sebebi olmalıdır. Sigaraya verilen paralar göz önüne alınırsa eğer sigara bağımlıları tarafından e-sigara kullanımı daha mantıklı bir duruma gelecektir. Ayrıca hem bütçesel olarak rahatlayacak olan bağımlılar, e-sigara sayesinde birkaç ay sonra sigarayı da bırakmış olacaklardır. Her yönü ile avantajlı olan e-sigara insanlar arasında ve doktorlar tarafından, sigara bağımlılarına en çok tavsiye edilen üründür.

 

 

Add a Comment