Elektronik Sigara

Sigarayı bir türlü bırakamayan fakat sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen bireylerin kolaylıkla tercih edebilecekleri bir üründür e-sigara. E-sigara bireylere hem maddi açıdan fayda sağlamakta hemde sağlıkları açısından fayda sağlamaktadır. Sigara bağımlısı olan fakat sigarayı bırakmak isteyen bireyler tarafından tercih edilmesi oldukça mantıklı olan e-sigara ile sağlıklı bir yaşam sürmek oldukça kolaydır.

Elektronik Sigara İle Normal Sigaranın Sebep Olduğu Zararlardan Korunmak Mümkün

E-sigara ile sigara bağımlıları hem sigarayı kolay bir şekilde bırakabilir hem de normal sigaranın ortaya çıkardığı sağlık problemlerinden kurtulabilirler. Hem maddi açıdan kayba uğrayan hem de sağlık açısından kayba uğrayan sigara bağımlısı birey bu duruma dur demek için e-sigarayı tercih etmektedir. Diğer sigarayı bıraktırmak için geliştirilen tedavi yöntemleri hem çok uzun süre ayrılmasını gerektiriyor hem de maddi açıdan bireyleri daha fazla zorluyor. Ayrıca bireylerin sigaradan bir anda uzaklaşmalarını öngören bu tedavi yöntemlerinden olumlu sonuçlar elde edilmesi de çok kolay olmuyor. Kişi zaten sigara bağımlısı olduğundan sürekli sigara içme isteği duyuyorken birde, bir anda sigarayı bırakmalarının istenmesi onların yeterince yorulmalarına ve yıpranmalarına neden oluyor. Fakat e-sigara da bu yaptırımların hiçbiri olmamakla birlikte bireyler zorlanmadan sigarayı bırakabiliyorlar. Yine sigara içiyorlar tek fark içilenin elektronik sigara olması. Ayrıca e-sigara tasarımından dolayı da sigara bağımlıları tarafından kabul görmektedir. Şeklinin sigarayı andırması, hastaların ürünü tamamen benimsemelerine neden olmaktadır. Normal sigaranın içinde bulundurduğu sağlıksız zararlı maddelerin hiçbirini de içinde bulundurmaması kişilerin sağlığı açısından büyük bir avantajdır.

Elektronik Sigara İçinde Nikotin Var mı?

Sigara bağımlılarının sigaraya bağımlı hale gelmelerinin en büyük etkeni tabii ki nikotindir. Bu nedenle sigara bağımlılarının aklında ilk olarak bu tarz bir soru belirmesi oldukça mantıklıdır. Çünkü bir taraftan da normal sigaradan uzaklaşıp e-sigaraya bağımlı olmak var. Kişilerin şunu bilmesi gerekir, e-sigarayı tedavi amaçlı kullananlar olduğu kadar zevk amaçlı kullananlarda bulunmaktadır. Tabii ki sigaranın her türlüsü gereksizdir. Fakat içersinde zararlı bir madde bulundurmaması ve normal sigaraya göre hiçbir sağlık sorunu ve kansere sebep olmamasından dolayı, bireylerin e-sigarayı zevk için bile olsa tercih etmeleri daha mantıklıdır. Hem maddi açıdan daha rahat bir konumda olacaklar hem de sağlıklı olacaklardır. E-sigaraya bağımlılık yalnızca amacından sapan sigara bağımlıları tarafından gerçekleşmektedir. Bu nedenle e-sigarayı kullanma amacınızı unutmamanız gerekmektedir. Ayrıca tedaviden iyi sonuçlar almak istiyorsanız düzenli bir şekilde e-sigarayı kullanmanız gerekmektedir. Elektronik sigaranın içinde sıvılar bulunmaktadır bu sıvılar nikotin barındırmamaktadır. Elektronik sigara sıvısı içinde nikotin barındırmadığı için bireyler zarar görmemektedir. Yalnızca sigaraya aşırı derecede bağımlı hale gelmiş bireylerin e-sigaraya alışmaları için belirli bir süre nikotin içeren likitler kullanılmaktadır. Bu nikotin içeren likit kullanımı bireyin e-sigaraya alışması ile son bulmaktadır.

Sigaraya Çok Bağımlı Olanlar E-Sigaraya Alışabilirler Mi?

Özellikle küçük yaştan beri sigara içen, sigara bağımlılarının sigarayı bırakması çok zor olmaktadır. Hatta bu bireylerin e-sigaraya alışmaları da oldukça zordur. Bu nedenle sigara bağımlısı bireylere e-sigaraya alışana kadar nikotin içeren e-sigara likitleri kullandırılmaktadır. Nikotin içeren e-sigara likitleri sayesinde birey çok kısa bir sürede e-sigaraya alışmaktadır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında normal bir sigara bağımlısı e-sigara ile en geç 2 ay içinde sigarayı bırakırken, sigaraya çok bağımlı bir birey en geç 3 ay içinde sigarayı bırakmaktadır.

 

Add a Comment