Paket Sigaradan Elektronik Sigaraya Geçmek

Dünyada ki ölümlerden yaklaşık 4 milyonu sigaranın sebep olduğu ölümlerdir. Bu ölümlerin yanı sıra kanser insan sayısı da bir o kadar artmıştır. Her gün binlerce insan hayatını sigaradan kaybederken binlercesi kanser olduğunu öğrenmektedir. Sadece kanser değil, vücutlarında da değişiklikler meydana gelmektedir. İnsanlar sigara kullanımı ile eski yapılarını da yavaş yavaş kaybetmektedirler. Savunma mekanizmaları yavaşlamakta, rahat bir şekilde nefes alıp verememektedirler. Sigaranın içinde bulunan bir madde ile akciğeri koruyan küçük tüyler yok olmakta böylelikle akciğerler daha kolay bir şekilde enfeksiyon kapmaktadırlar. Daha çabuk enfeksiyon kapan akciğerlerin de savunma mekanizması çökmüş bir durumda olduğundan kansere yakalanma riski daha yüksektir.  Bu tarz sorunlar bir anda meydana gelmez. Yavaş yavaş oluşur ve insanın hiç beklemediği anda kendini tam olarak gösterir. Damarlarında tıkanıklık olan insanlardan kalp krizi geçiren insanlara, nefes  almakta zorlanan insanlardan, eskisi gibi koku alamayan insanlara birçok insan doktorlara bu ve benzeri şikayetler için gitmektedirler. Bu belirtiler sigaranın diğer sebep olduğu olaylar içinde en basitleri konumundadır. Doktorlar hastalara sigarayı bırakmalarını söylese de bir çok hasta bu durumu yerine getirmez. Böylece ilerleyen zamanlarda kansere hatta vefat etmelerine bile neden olabilirler. Bu nedenle sigarayı yol yakınken bırakmak gerekmektedir.

Diğer Sigaralara Göre Elektronik Sigaranın Farkı Nedir?

Normal bir sigara hem pahalı, hem de sağlıksızdır. Sigara kullanan bireyler gün geçtikçe kendilerini çürütmektedirler. Bu durumun farkına varmak kimi insan için kısa bir sürede gerçekleşse de kimi insan için hastalıklar ve sağlık sorunları başlarına geldiği zaman gerçekleşmektedir. Bir çok insan sigaraya verdiği paradan dolayı maddi sıkıntı çekmektedir. Aslında sigaraya verdiği parayı sağlıklı ve dengeli beslenmek için normal besinlere verse daha güzel bir hayat sürebilecektir birey. Bazı insanlar zamanla sigaranın hem sağlık açısından hem de maddi açıdan ortaya çıkardığı sorunlardan kurtulmak isterler. Bu nedenle sigarayı bırakmaya karar verirler. Sigarayı bırakmak için, yani sigarayı bıraktırma adı altında insanların dolandırıldığı birçok yöntem vardır. Bilinçsiz bir şekilde sigarayı bırakmayı planlayan insanlar genellikle bu tuzaklara düşmektedirler. Bu tuzakların hiçbir işe yaramadığını amaçlarının yalnızca insanların parasını almak olduğunu anlayan insanlar uzmanlara başvurmaktadır. Uzmanlar da sigara bırakmakta ve normal sigara olarak kullanılmak üzere de e-sigarayı önermektedir. E-sigara içinde bulunan maddeler sebebi ile paket sigaradan tamamen uzaktır. Hatta içinde paket sigaradaki gibi çeşit çeşit binlerce madde bulunmamaktadır. E-sigaranın arkasında sıvısı bulunmakta bu sıvıların içinde ise normal sigaralarda olduğu gibi nane, çikolata gibi aromalar bulunmaktadır.

E-Sigarayı Herkes Kullanabilir Mi?

E-sigara sigara kullanan veya sigarayı bırakmak isteyen bütün insanlar tarafından kullanılabilmektedir. Herhangi bir kesime göre üretilmemiştir. Ayrıca normal sigaranın insanlarda meydana getirdiği hiçbir negatif duruma da sebep olmamaktadır. Normal bir sigarada asgari ücret alan sigara bağımlısı maaşının neredeyse 4/1 ini yada 5/1 ini harcamaktadır. Fakat e-sigarada böyle bir durum söz konusu değildir. Fiyat olarak hem ucuz hem de bitme derdi olmayan bir üründür. Yalnızca arada e-sigara sıvısının yenilenmesi gerekmektedir. E-sigarayı bazen sigaraya çok bağımlı olan insanlar içememektedir. Bunun sebebi alışmamalarıdır. Artık bu gibi sorunlara da bir çözüm getirilmiştir ve sigaraya aşırı bağımlı olan insanlar için ilk olarak e-sigara sıvısı nikotin olarak kullanılmıştır. Nikotin oranı her bireye göre değişiklik gösterir. Bu gibi avantajlarından dolayı e-sigara hem herkes tarafından kullanılabilir hem de paket sigaranın hiçbir dezavantajını taşımadığı için tercih edilmelidir.

 

 

Add a Comment